Start Pellet DIN PLUS/EN A1 OLIMP (Stelmet)
There are no translations available.

Olimp pellet logo


Pellet OLIMP to najwyższa jakość produktu wykonywanego z trocin świeżego drewna iglastego. Jako że trociny są pozyskiwane bezpośrednio z drewna, nie zawierają one żadnych dodatków ani zanieczyszczeń, takich jak lakier, klej, tworzywa sztuczne, etc. Trociny pochodzą z procesu produkcji galanterii ogrodowej  w tym samym zakładzie, zatem przez cały czas produkcji pozostają pod pełną kontrolą specjalistów i instytucji certyfikujących (Instytut Frasenius w Berlinie). Dzięki wykorzystaniu do produkcji wyłącznie trociny z drzew iglastych (sosna, świerk) które charakteryzują się bardzo dobrą spoistością, nasz pelet nie wymaga zastosowania polepszaczy, ma najwyższe parametry techniczne i charakteryzuje się jasną barwą.

Produkcja pelletu odbywa się w pełni zautomatyzowanej linii produkcyjnej o wydajności do 140.000 ton rocznie. W ostatnich miesiącach wymienionowyposażono  suszarnię bębnową, w której temperatura suszenia wynosi około 400ºC na nowoczesną suszarnię taśmową w której temperatura wynosi 100ºC. W rezultacie podwyższono jakość peletu poprzez wyeliminowanie możliwości nadpalenia materiału, jak również zanieczyszczenia go sadzą czy spalinami. Lepiszcze, którym w tym przypadku jest lignina nie zostaje wypalona co sprzyja procesowi granulowania i utwardzania peletu.


Pellet OLIMP jest przyjazny środowisku - emisja CO2 w czasie spalania jest równa ilości CO2 pochłoniętego przez roślinę w czasie jej wzrostu co oznacza, że do atmosfery nie jest emitowana dodatkowa ilość CO2.

logo pelletu olimp

Zalety stosowania pelletu Olimp:

- bardzo dobre walory opałowe (>5 kWh/kg),
- bardzo niska zawartość popiołu (<0,5% czyli z jednej tony pelletu pozostaje zaledwie 5kg popiołu) 
- praktycznie nie występują zanieczyszczenia siarką i metalami ciężkimi

Stłe kontrole pozwalają zachować wysoką jakość produktu, która jest gwarantowana przez Certyfikat DIN PLUS o numerze 7A091 [cześć 1] [część 2] potwierdzający jakośc zgodną z normami DIN 51731:1996-10 oraz OENORM M 7135:2000-11-01 a także z normą E DIN EN 14961-2:2010-07  

Pellet OLIMP oferowany jest w asortymencie 6mm oraz 8mm, w workach standardowej wielkości:

- 15 kg,
- 1 tona - tzw. big bag.

W czasie transportu i przechowywania należy zabezpieczyć produkt przed wilgocią. Używać po rozpakowaniu tylko w urządzeniach przeznaczonych do tego celu.

banner

 

Gaste

Wir haben 5 Gäste online